UUS ALBUM NÜÜD MÜÜGIL!

http://www.ohtuleht.ee/682542/kuula-ja-vaata-ilmus-renate-uus-kauamangiv-teekond-hingeni

Mul on nii tohutult hea meel, et lõpuks on see kaua küpsetatud plaat valmis, mu käte peal ja poodides! Pole ühegi albumiga varem olnud nii palju tööd ja toimetamist, aga kui ta nüüd lõpuks valmis on, siis on tunne ikka maruhea. 

Räägin täna natukene albumist lähemalt. Aastate jooksul olen teinud koostööd mitmete erinevate produtsentidega, aga selle albumi puhul on kõik lood, peale ühe, produtseerinud Lenny LaVida. Albumit võiks pidada üldiselt tantsu/popalbumiks. Leiab dubstep, electro, dnb, breakbeat, reggae, club ja pop mõjutusi ning nagu ikka kombeks, siis peab ühel albumil ballaade ju ka olema!
Vanim laul ulatub 2013. aasta suvesse – “Liblikas”. Kõige viimane laul, mille purki saime, oli “Kust Leida Sind Võin?”. Albumil on laule, mida veel kuskilt pole kuulda olnud (välja arvatud sneak peek’id mu Instagram’is) ning lisaks kaks täiesti uut remixi – kokku vanade ja uute paladega 17 laulu!
Albumipildid pildistas Liisa Härmson, pildid sai tehtud eelmise aasta suve lõpus/varasügisel, kes seda enam mäletab 😀 Mäletan aga seda, et eelmisel päeval enne seda pildistamist ei saanud ma üldse magada, olin nii ärevil ja ärkasin vist juba enam-vähem pool neli hommikul, sõitsin linna meiki/soengusse, siis proovisime püüda kinni päikesetõusu ning klõpsutasime mõned tunnid. Olen nende piltidega väga väga rahul ning väga rahul üldse kogu kujundusega. Kujunduse eest tänan Sind, Kevin Saks 🙂

Esi- ja tagakaane kleitide eest tänan Riina Põldroosi. Meigi tegi Maret Ubaleht.
Räägin natukene lähemalt siis ka nendest uutest lauludest:

3) Katkised Inimesed ft. Scardoff – Kirjutasin selle loo 2013. aasta suvel ümber fraasi “Katkised Inimesed”, mis ma suvaliselt kuskilt kuulsin ja mõtlesin, et see fraas sobiks kuhugi laulu. See ketras mul pikalt peas, aga lauluidee tuli alles mitu nädalat hiljem. Dubstepi mõjutustega laulu hakkasime tegema juba 2014. aasta alguses, aga siis jäi see pikaks ajaks seisma, kuna otsisime sinna sobivat räpparit. Scardoff tuli appi ja andis laulule omaltpoolt juurde mõnusa vokaali ja sõnad.
6) Misunderstood Love – Albumi ainus inglise keelne laul. Mul on inglise keelseid laule sahtlipõhjas veelgi, aga just selle lauluga tekkis tunne, et võiks selle ära salvestada. Juba pikka aega polnud ma ka ühtegi inglise keelset laulu salvestanud, seega oli see ka väike challenge minule. 
9) Kust Leida Sind Võin? – Selle laulu puhul ma ei mäleta enam, millal ma selle kirjutasin. Mäletan, et see oli suvi, aga kas nüüd 2013 või 2014… Igatahes üks selline lihtsam laul – lihtsa ja siira sõnumiga.
10) Sügaval Südames – Kohustuslik ballaad. Selle laulu kirjutasin vist juba 2011. aastal, aga originaalis oli see mul inglise keelne ja rääkis sõdadest ja nälgivatest lastest. 2013. aasta sügisel võtsin selle laulu aga uuesti ette ja mõtlesin, et võiks selle eestikeelseks teha. Kirjutasin uued sõnad, mängisin sisse klaveri ja viisin stuudiosse.
11) Egoist – Minu kõige viimane singel, mis äsja ilmus. Selle laulu puhul olen erandlikult ainult sõnade autor, ent tunnen, et kuidagi väga palju sai ära öeldud ja just see laul ise aitas mul kõik endast välja kirjutada. Sõnad kirjutasin 2014. aasta sügisel, kui olime puhkusereisil Prantsusmaal.
Lisaks on albumil veel Influenza remix loost “Sügaval Südames” ehk siis kes ballaadi inimene ei ole, saab nautida tempokamat versiooni sellest loost ning ka reggae versioon minu eelmisest singlist “Ola Ola”.

Kui ma vaatan praegu seda tracklisti, siis on kuidagi nii naljakas mõelda, kuidas üks album võtab elus mingi perioodi kokku ja kuidas oli alles see aeg, kui ma produtsendile saatsin “Liblikas” demo ning seda stuudios tegema hakkasime. Üldse on enamus laule, mis albumi pealt leida on, kirjutatud juba 2013. aastal. Paljud laulud seostuvad mingite kindlate hetkedega. Need laulud, mis ma nüüd hiljuti olen kirjutanud, istuvad mul ilusti sahtlis ja ootavad enda aega.

Album “Teekond Hingeni” on müügil üle-Eesti suuremates kauplustes. Lisaks saab plaati koju tellida ka läbi Interneti: http://www.cdonline.ee/et/uudised/renate-teekond-hingeni
Kellel soov minu käest soetada koos autogrammiga, siis saab minuga FB’s ühendust võtta 🙂

Peagi müügil ka iTunesis!

2 comments

  1. Giuseppe Pietrini says:

    Renate, I would like to thank you for what the words in your song "Vajan Sind" have inspired me. And say to you that you are beautiful on the scenes made by the seaside in the official video of this song of yours.

    Bless you! 😉
    Giuseppe

Lisa kommentaar