Oktoober 2018

Septembri lõpust kulgesin ikka endiselt edasi oma haigusetähe all. Sain küll tervemaks, aga vastik köha püsis päris kaua veel sees. Lõpuks jõudsin umbes 4 päeva terve olla kui jälle mingi nõmeda haiguse endale külge pookisin. Esimest korda selle sügise jooksul tundsin, et “eiiiiiiiiiiiiiiiiii!” Ei taha seda vastikut haigustehooaega jälle, see on lihtsalt nii tüütu. Õnneks aga seekord sain üsna ruttu terveks, umbes nelja päevaga.

Tegin septembris-oktoobris proove nii kitarristiga koos, kui ka üksi kodus. Olin päris ärevil ja pabinas, kuna ma pole väga oma akustilisi esinemisi aktiviseerinud ega pole ka väga teadlikult seda suunda võtnud, et võiks nüüd rohkem niiviisi esinemas hakata käima. Olen end alati tundnud väga ebakindlalt ja isegi tihtilugu seda vältinud. Mitu aastat on aga mul juba kuklas vasardanud mõte, et ma lihtsalt pean sellest üle olema ja hakkama seda tegema. Siiski poole jalaga panin veel alati pidurit. Nüüd aga saan aina rohkem hoogu sisse. See on minu jaoks lihtsalt nii tume maa ja saja asja tegemine, milles ma veel nii kodus ennast ei tunne ja seega ajab see mind pabinasse.

Näiteks nüüd kui see Mustamäe Prisma esinemine ka kätte jõudis, siis saingi tunda, et esimeste laulude ajal oli nagunii raskem, kuna kohanesin sellega, et kuidagi mugavalt end seal toolil tunda ja mikrofoni laulda, samal ajal pean jõudma nooti jälgida ning ühtlasi paar laulu mille sõnades ebakindlam olin, ka neid sõnu jälgima. Lisaks… kuigi käed klaveril käivad juba üsna iseenesest, siis vahepeal mõningate hüpete korral peavad silmad ka ikkagi klahvidele piiluma. Ja veel lisaks, esimeste laulude ajal libises mul pedaal kogu aeg jala alt ära, mis ajas mind veel rohkem pabinasse. Kui ma laulu lõpetasin oli pedaal juba umbes meetri võrra publiku poole liikunud. Lõpuks lihtsalt pidin sinna peale “astuma”, siis püsis ta paigal. Järgmine kord tean, et vaja teibiga põrandale tõmmata.

Siiski pean tõdema, et kui need esimesed sisse-elamise-lood välja arvata, siis hakkasin edasi minnes end aina kindlamalt ja kindlamalt tundma. Ka helitehnilise poole pealt panen omale palju asju kõrva taha, mida ma järgmine kord paremini tahan teha. Näiteks ei kuulnud ma seekord iseenda klaveri mängimist väga hästi ning vahepeal mängisin tunnetuse pealt, lootes et noodid lähevad täppi.

Fotod: Kevin Saks, kleit: CY Riided

Ma kõlan nüüd viimases kahes lõigus umbes nii, et nii raske-raske oli 😀 Tegelikult need emotsioonid olid minus vaid esimeste laulude ajal. Pärast oli edasi juba väga mõnus, sest vokaali kuulsin ma väga hästi ja olin endas suhteliselt kindel. Publikut jäi ka päris palju kuulama ja väga armas ja tore oli. Eks ma natukene ikka veel kohanen selle mõttega, et võiks rohkem akustilisi esinemisi teha, aga ma nüüd juba tunnen rohkem, et ma tõesti ka tahan seda.

Kleit: CY Riided

Enne Prisma esinemist oli mul tegelikult veel üks väike esinemine, aga kuna see oli mu ema juubelil, üllatusesinemine ja selline pereringis üles-astumine, siis seda varem siin ka ei ole maininud. Igatahes sain esimese sellise esinemise kogemuse ka kirja, kus sain laulda nii, et meie pere kõige väiksem liige oli mul samal ajal kõhukotis. Üllatavalt mugav oli ja täitsa hästi tuli välja.

Avastasin just, et ma polegi siia jaganud oma viimast Facebooki live’i, mis sai tehtud samal nädalal kui oma uue loo “Ping-Pong” välja andsin. Laulu saab muidu kuulata SIIT! Ja altpoolt siis näha seda live videot:

Hetkel aga siis rohkem miskit. Kohtume 9. novembril Antslas ja 10. novembril Eidaperes! Viimases kohas polegi ma kunagi varem esinenud.

Kiiruudised oktoober 2018

  • Korraldan enda Facebook’i lehel üht mõnusat auhinnamängu, mine võta osa SIIT!
  • Aitäh kõigile, kes on mu uut lugu jaganud ja tore näha, et paljudele see meeldib. Loo kohta saab veidike veel lugeda SIIT!
  • Olen korralikult proove teinud ja närveldanud, sest pühapäeval esinen Mustika Prisma perepäeval esmakordselt sellises koosseisus nagu ma seal esinema hakkan 😀 Samas on kihvt, sest see on mulle natuke uus väljund ja loodetavasti tuleb selliseid esinemisi veel, aga seniks… tule kuulama! Esimest korda esinen juba 11:30!
  • Õige pea hakkame tegelema ka uue loo kallal, mingi toorik sellest on juba olemas, ent aktiivsem töö peaks nüüd algama kohe-kohe. Seega seekord uut laulu nii kaua ootama ei pea!
  • Olge mõnusad!
This entry was posted in Elunurk.

UUS LAUL: PING-PONG


Lõpuks on see siis käes! Lõõõ-puks on väljas minu uus laul, mis kannab nime “Ping-Pong” ning on ühtlasi järjekordne singel minu tulevaselt albumilt! Albumi kohta nii palju, et põhimõtteliselt aktiivsemat tööd selle kallal me alles alustasime, seega läheb selle ilmumiseni veel tükk aega! Viimane laul “Suveõhtud” ilmus 25. aprill 2017 ja kogu selle vahepealse aja pole ma ühtegi uut laulu välja andnud. Siiski ei ole me niisama käed rüpes olnud, vaid muusikat oleme teinud ikkagi – selle aja sisse mahub 4(+1 ehk “Ping-Pong”) laulu, mis me stuudios täiesti nullist valmis oleme saanud ning mida kuskil üleval pole ning kaks laulu, mis on hetkel veel poolikud. Olen varem ka korduvalt ja korduvalt oma blogis kirjutanud, et miks ma varem ühtegi laulu ei tahtnud välja anda, aga kiire kokkuvõte uuesti: Kõigepealt läks “Suveõhtutel” üsna hästi ja ma võtsingi plaani, et ma ei anna uut laulu nii pea välja, vaid teen nagunii veidi pikem pausi. Siis aga otsustasin 2018. aasta alguses lapsehoolduspuhkusele jäädes, et toimetan veidi vaiksemalt ning sellel “vaiksemal perioodil” laulu mitte välja anda ning kolmandaks kuna oli plaan hakata albumit tegema, siis ma ei tahtnud lihtsalt kõik meie stuudio-üllitisi välja anda, vaid jätta albumile palju-palju laule, mida ma varem välja polnud andnud. Muidu oleks võinud ju põhimõtteliselt vahepealse aja sees iga kolme kuu tagant jällegi mõne uue loo välja anda. LOE EDASI…→

Nädalavahetuse esinemised

Tegus ja toimekas nädalavahetuse selja taga. Ravitee käe kõrval, jalavann äsja võetud, asun väikest kokkuvõtet kirjutama 😀

Nimelt käisime me üle-eelmine nädalavahetus Palamuse Laadal, olin seal veidi hõlmad lahti ja ilmselt see mu immuunsust nõrgestas ning kohe ka mingi pisiku endale külge pookisin. Esimestel päevadel arvasin, et ah, läheb kohe üle, aga alles umbes kolmandal päeval lõi tõsine tõbi välja. Kurk haige, käre, hommikuti raske hingata. Nina veidi kinni, pea uimane ja paks. Lootsin vaid, et ehk saan nädalavahetuseks terveks, kuna mäletan varasemast ühte korda, kus ma ka tõbisena lavale läksin ning seejärel kolm päeva mul häält ei olnud. Häält tuleb hoida, aga “feiki” ei oleks tahtnud ka hakata laulma… Reedeks oli küll õnneks enesetunne parem, ent terve ma siiski ei olnud. Sellegipoolest vähemalt lauluhääl oli mul enam-vähem olemas ning sain kenasti esinetud. Jutt siis Hiiumaa, Club Carriba esinemisest. Enne live‘i tegime väikese video ka: LOE EDASI…→

Renate TRIO

Esinen:
21.10 kell 11:30 Mustamäe Prisma Perepäev
9.11 Antsla, Kobela, Linda Rahvamaja
10.11 Raplamaa, Eidapere Kultuurikeskuses


Miljon korda leierdasin ma oma eelmise aasta ning selle aasta alguse postitustes sellest, et paneme kokku akustilist kava ja et varsti-varsti saab meid ka niiviisi laval näha. Alguses võttis asja käima lükkamine aega, kuna minu jaoks oli see täiesti uus teema, veidi võõras ning ilmselt seetõttu, et ma ennast väga kindlalt ei tundnud, läks see asi ka tükk maad käima. Lõpuks aga toimusid meil proovid päris regulaarselt, saime kava kokku ja siis… panime asja veidikeseks ootele, kuna eemaldusin aktiivsemast muusika tegemisest mõneks ajaks. Nüüd aga toome selle lõpuks avalikkuse ette. Ei julge nüüd öelda, et kohe väga palju sellise kavaga esinema hakkame, aga eks paistab kuidas minema hakkab. Uus asi ikkagi ja vajab kindlasti sisse töötamist. Igatahes alljärgnevalt on üks video ühest meie proovist, mida me siis laval enam-vähem kavatseme tegema hakata:

LOE EDASI…→

Mugavad lahendused

Tegelikult räägin ma tänases postituses ühest mugavast lahendusest, mis on meie elu lihtsamaks ja põnevamaks teinud ja selle nimi on Thule Chariot Cross 2. Inimkeeli seletatuna on tegu kahekohalise (jalgratta)käruga, millel veel lisaks palju funktsioone, aga täna keskendun ma just nendele kahele.

Meil oli varasemast olemas jalgrattatool, aga kuna meie pere suurenes sel kevadel ühe liikme võrra ning rattatooli reeglina alla aastast panna ei saa, siis oli vaja nuputada välja mingi uus lahendus, kuna suvi ees terendas tulla ilus ning rattasõit on minu lemmik! Olin varem tänavatel näinud ringi vuramas jalgrattakärusid ning need tõmbasid mu pilku. Tekkisid aga ka küsimused, et “huvitav kas seda raske vedada pole” ning “mis laps(ed) sellest ka arvaks”. Kõik kahtlused olid asjata, sest see käru täidab igati oma eesmärki ning vanemale lapsele igatahes väga-väga meeldib (noorem ei oska veel arvamust avaldada 😀 aga kuna karjuma ei pista, ju siis on temagi päri).

Ma mõtlesin küll alguses, et kas võtta ühe- või kahekohaline käru, aga lõpuks otsustasin, et kui juba, siis juba – kaalu kärule väga palju sellega juurde ei tulnud ning seetõttu saigi otsustatud kahekohalise kasuks. Soovisin, et kärul oleks kindlasti olemas ka pagasiruum, seega jäi sõelale kolm erinevat mudelit: Chariot Cross 2, Chariot Cab 2 ja Chariot Sport 2. Cross 2 oli neist kõige kergem, seega lõplik otsus sai tehtud selle järgi.

Esimesed “sõidud” tegime käsitsi, ehk siis kasutades käru kui tandemkäru. Jalutada mulle meeldib, aga kahe lapsega pole see enam nii lihtne. Tandemkäru on ennast igati ära õigustanud, kuna lastele meeldib seal istuda ning ümbrust jälgida. Jalutamise ajaks tuleb eesmised kaks väiksemat ratast lihtsalt alla lasta – kui rattaga sõitma lähed, siis paned need jälle üles tagasi. Kuna kärul on taga väga head suured õhkkummid, siis on sellega väga hea igasugusel pinnasel jalutada. Pagasiruum on korralikult suur. Ujuma minnes mahutad sinna kenasti ära oma rätikud, pleedi, ujumisriided, sööki-jooki, mänguasjad ja ruumi jääb ikka üle. Alles hiljuti avastasin ka, et juhul kui lapsed tahavad seal sees oma uinaku teha, siis seljatugesid saab ka alla lasta. Lisaks on olemas ka pidur. Samuti on olemas igasuguseid panipaikasid – käru tagaseinas väljaspool on kaks suurt võrkudega ala, kuhu saab oma asju panna. Samuti on kärus sees külgedel olemas taskud ning laste jalge ette mahub panna ka a la vahetusjalanõud või mõni mänguasi.

Nagu pildilt paremal pool näha on, siis väiksematele kui aastased on võimalik juurde osta beebisisu. Beebid teadupärast ise veel ei istu ning istuvasse asendisse neid panna ei tohi. Seega ongi välja mõeldud see mõnus beebisisu, mis justkui õhus hõljub ning seetõttu ka mõnusalt beebi seljakuju võtab ja tal seal lebada laseb. Kuna beebisisu asetseb veidi eespool, siis on suuremal lapsel seal kõrval ka palju laiutamisruumi.

Rattaga sõitma minnes, nagu ennist ütlesin, tuleb siis jalutuskäru kõige eesmised rattad (vaata ülemiselt pildilt) tõsta üles “puhkama”. Lisaks tuleb paigaldada toru, millega saab käru ratta külge ühendada. Ühendamine käib väga lihtsalt. Vaja vaid ratta külge alguses see kinnituspesa ühendada ning seejärel libistad posti otsas oleva kinnituse sinna kinnituspessa, libistad vahele ühe poldi, mis seda pesa lukus hoiab ning “topelt-turvalisuseks” ühendad ratta külge veel ühe kinnitusaasa.

Eks muidugi annab tunda, et rattaga sõites sul midagi järel on, aga pean tõdema, et kartsin, et see on väga palju raskem. Asfaldil sõites libiseb käru ikka väga hästi kaasa ning mingit tohutut jõutrenni tegema ei pea. Kärul on ees selline läbipaistev võrk, mis mulle tundub, et lahustab ka kuidagi tuult?! On see võimalik? Ma ei tea… Aga ma järeldan seda sellest, et beebidel peaks tuul hinge kinni tõmbama, aga meie väiksel polnud mingit vahet, kui rattaga sõitma hakkasime. Külgedel on läbipaistvad aknad ning kui on väga päikseline päev, on võimalik kärule paigaldada ka päikesekate ning vihmase ilma korral vihmakate. Lisaks on kärule võimalik muretseda juurde igasugust lisavarustust, näiteks jalutades oleks mõnus, kui on käesanga juures ka asjade organiseerija; talvel kuluks kindlasti ära soojakott jalgadele; jookmise jaoks on võimalik osta eraldi jooksuvarustus, mis näeb välja sedasi, et käru ette otsa keskele on võimalik paigaldada samasugune suur ratas, mis käru veel kergemini libisema paneb; ning kui kärutamise oled lõpetanud, siis on võimalik kärule osta peale ka spetsiaalne kate mustuse eest; ja eks neid asju ole seal veel ja veel. Isegi eraldi suusatamisevarustusust on võimalik osta!

Selle käru kandevõime on 45 kg, ehk siis kannatab see vabalt ära kaks mõne aastast last või ühe juba päris suurema lapse. Meie suurem tüdruk kaalub näiteks veidi alla 16kg ning pisitüdruk 7kg, seega kasvuruumi on veel kõvasti. Turvavööd on mõnusad korralikud – lapsed püsivad kenasti paigal ning kui suurele maanteele sõitma lähete, siis kandke kindlasti ka kiivreid 🙂

Vot, arvan, et sain kõik tähtsama kirja. Kui teil on küsimusi, siis kirjutage mulle julgelt, sest mulle see käru väga meeldib ning oskan kindlasti nõuga teid aidata, kui miskit peaks vaja olema. Thule kärude ametlik edasimüüja Eestis on Autoekspert, seega parimaks pakkumiseks kirjutage neile SIIN!