Põhjalikult beebimonitoridest (Britton BC-966 vs BC-50 vs Cobra MT 975)

Mind päästeti ahastusest! Kes on tähele pannud, siis varasemalt kirjutasin, kuidas ma kaotasin ära ühe beebimonitori ning uute Cobra saatjatega ei jäänud ma ka üldse rahule. Sellel hetkel sain ma aru, kui vajalikud asjad siin majapidamises on beebimonitorid. Kui S. päris tilluke oli ja mul oli see tunne, et “ei julge teda sekundikski üksi jätta”, siis minu algne beebimonitor nägi välja nii, et ma panin enda mobiili voodisse ja helistasin sellele lauatelefoniga ja nii sain ma näiteks vetsus käia 😀 See oli muidugi lahendus tõesti vaid üksikuteks minutiteks. Üsna ruttu tellisin ma aga endale ära Brittoni beebimonitori BC-966, mida saate ka Brittoni kodulehelt uurida SIIN!

1253Paljud mured olid koheselt lahendatud ning elu muutus lihtsamaks. Tegu on väga lihtsalt käsitlevate beebimonitoridega, millel on kõik hädavajalikud funktsioonid olemas ning mis täidab väga kenasti oma ülesannet. Vabas õhus peaks ta levima kuni 800 meetrit. Suvel panin ma näiteks beebimonitori 2. korruse magamistoa laua peale ning ise läksin kasvuhoonesse, mis on meie aia teises otsas (ja meil on suur aed). Kui akud on kenasti täis, siis levib ta ka kenasti läbi mitmete seinte. Veidikene võib hakata tõrkuma siis, kui akud hakkavad juba tühjemaks saama, aga kui akud on täis, siis probleeme pole. Meil on näiteks köök võrreldes magamistoaga korrus all pool ja maja teises otsas ehk siis vahepeale jääb päris palju igasuguseid takistusi. Enamustel kordadel näiteks said saatjad omavahel väga kenasti kontakti.

Monitori ei pea panema voodisse, minul oli ta kogu aeg umbes 4-5 meetrit voodist eemal ja võttis kenasti ka väiksema sahina peale. Samuti on teda väga lihtne kasutada – lae akud täis, pane tööle ja minek. Ei ole mingeid seadistamisi. Lihtsalt vaata, et mõlemal monitoril on sama kanal ning kõik töötabki nii lihtsalt.

Need monitorid on väga lollikindlad – kui ta ei saa teise monitoriga levi, hakkab ta piuksuma (ka siis kui on seadistatud erinevatele kanalitele) või kui aku hakkab saama tühjaks, hakkab ta piuksuma. Ma ei pidanud kordagi muretsema sellepärast, et “äkki ikkagi ei anna ühendust ja laps toas karjub ja mina ei kuule”. Monitorid annavad sulle ise piuksuga märki, kui nad ei saa omavahel piisavalt head kontakti. Samuti kui saatja on välja lülitatud, hakkab vastuvõtja alguses sahisema ning pärast piuksuma. Näiteks vahetult peale oma BC-966 monitori ära kaotamist kasutasin ma ühtesid monitore, mis on vast juba 7-8 aastat vanad ning neil oli üldse selline süsteem, et kui ei saa ühendust, siis sahiseb umbes paar sekundit ja siis on kõik. See mulle ei meeldinud, kuna äkki ma parasjagu läksin korraks teisse tuppa või kuulan klappidega muusikat ning magan maha selle paari sekundilise sahina. Brittoni puhul seda muret polnud, kuna ta piuksub lihtsalt nii kaua kuni vaja. Seoses klappidega muusika kuulamisega meeldis mulle Brittoni monitoride puhul ka see, et kui ma panin monitori oma silma ulatusse ning S. hakkas häälitsema, siis lõi monitori ekraan põlema, ehk siis ma märkasin juba silmanurgast, et “ahhaa, põleb, järelikult ka teeb häält”.

Monitoridel saab ka mikrofoni tundlikust muuta ning saatjal on ka öölambi funktsioon – mina olen sellega näiteks keset ööd vajalikke asju taga otsinud 😀 Samuti saab seda kuma reguleerida, ehk siis kui sa tahad pimedas kontrollida, kas laps ikka magab, siis saad selle kuma reguleerida nii tugevaks või nõrgaks kui soovid ja korraks lapse peale osutada, et näha, kas kõik on ikka korras.

Osadel beebimonitoridel on ka see häda, et saatja töötab ainult siis kui ta on vooluvõrgus. Kuna suvel aga on minu jaoks väga oluline see, et ma saaks saatja jätta käru külge või kuhu iganes teisse kohta, kus ei ole pistiku võimalust (mis oleks ka jube tüütu), siis on hea lihtsalt saatja ilma igasuguste juhtmeteta käru külge panna. Kui akud tühjaks saavad, siis paned alles monitorid laadima.

Akude kestvusest nii palju, et ma ei proovinud kordagi nimme järele, et kaua need akud siis vastu peavad, aga ma võin öelda, et peavad ikka küll. Mul oli vahepeal kindlasti perioode, kus ma iga õhtu kasutasin paar tundi monitore ja laadisin võib-olla alles järgmise nädala lõpus kui mitte isegi hiljem. Kindlasti ei laadinud ma akusid iga nädal, nii et nad pidid ikkagi sellest kauem vastu pidama.

Siis oli see saatuslik hetk, kus ma kaotasin ühe oma beebimonitoridest ära. Kasutasin vahepeal neid retrokaid, mis ma laenuks sain, aga mis olid omadega juba üsna väsinud ning tellisin endale siis uutena Cobra MT 975 saatjad, mis mõned päevad tagasi kätte sain. Mind paelus Cobra puhul see, et nad on tegelikuld raadiosaatjad, mida saab seadistada beebimonitori režiimi peale. Lugesin Internetist ka tagasisidet ja osad küll kommenteerisid mõningasi heli-edasi-andmise probleeme, aga osadele jälle vägagi sobis, seega otsustasin need endale tellida. Eeldasin, et kuna tegu on päris raadiosaatjatega, siis ehk võtavad nad heli veel paremini läbi ja muidugi levivad kilomeetrite taha. Eksisin.

14568321909Minu aus arvamus on see, et beebimonitoridena on nad küll üsna kasinad. Muidugi ehk on asi ka selles, et ma olen väga nõudlik, sest foorumitest tuli välja, et on inimesi, kes on nende monitoridega just väga-väga rahul, aga ju mu eelmised Brittonid ajasid siis minu lati nii kõrgele. Kõigepealt, ma ei ütleks, et ma tehnikast kõige kaugem inimene oleks. Mulle meeldivad erinevad tehnilised vidinad, aga need saatjad ajasid küll mul alguses pea valutama. Justkui tegin kõik instruktsiooni järgi, aga ikkagi osad asjad jäid arusaamatuks ning võttis pusimist, et kõik paika saada. Seejärel minu suureks pettumuseks kujunes see, et kui ma panin ühe Cobra saatjatest laua peale (sinna kus ma tavaliselt ikka beebimonitori olin hoidnud) ja teise võtsin enda kätte ning siis S. varsti läbi une karjuma/mind kutsuma hakkas, siis minu saatjasse ei tulnud absoluutselt mitte midagi. Lisaks oli minu jaoks jõle tüütu see, et sa pead neid saatjaid seal sättima õigetele seadetele, et kõik töötaks – tahaks ikka, et paned käima ja kohe töötab. Väiksema miinusena veel ka see, et saatjad on välimuselt täpselt samasugused, seega ei ole soovitatav neid sassi ajada. Lisaks hakkas (õnneks) minupoolne saatja lampi ühel hetkel sahisema ja see ehmatas mu korralikult ära, sest ma ei oleks tahtnud, et S.-poolne saatja ka sahistama hakkaks. Igatahes Cobra puhul oli palju asju mis mulle ei istunud ja millega ma harjunud ei olnud. Nagu ikka ka muude asjadega elus, kui sa oled mingite mugavustega väga ära harjunud ja siis need kõik mugavused sult ära võetakse, siis mitte üks teps see ei meeldi.

Olles juba kaodanud kõik oma närvirakud, jõudsid minuni Brittoni BC-50 beebimonitorid (LINK), mis mind ahastusest päästsid. Siin kohal tänan südamest veelkord Brittoni tiimi, sest nende saatjatega olen ma väga rahul. Need beebimonitorid on paljuski oma funktsioonidelt sarnased BC-966 monitoridele, ent siiski on mõned täiustused:

britttoniTöötavad nad samamoodi korralikult nagu BC-966 – minu uusi monitore peaksin ma justkui oma eelnevate monitoride täiendus-versiooniks. Ma pole küll jõudnud väga pikalt neid kasutada, aga esimene päev nendega on möödunud ilma probleemideta. Levivad kenasti igale poole ja kasutamine on justkui veel lihtsam.

Nüüd siis nendest täiendustest, mida eelmisel mudelil pole. Esiteks mulle meeldib see, et neil on eriti madal kiirgustase, kuid sealjuures töötavad nad siiski väga efektiivselt. Lisaks on minu arust väga kihvt see, et saatjad tunnevad ära selle, kui nad on üksteisele lähedal – siis langetavad nad veelgi oma kiirgustaset, kuna lühikese vahemaa peale pole ju vaja maksimumi peal töötada. See omakorda säästab ka akut.

Lisaks väga lahe on see, et vastuvõtja näitab ära, kui palju on saatja ümber temperatuur. Ehk siis praktikas tähendab see seda, et kui suvel on kuumad/soojad ilmad ning laps magab vankris (mis suvel on kui kasvuhoone), siis saatjaga on võimalik kontrollida kui palju on vankris sees kuumakraade ning nii hoida ära lapse ülekuumenemist. Vastuvõtja saab panna ka vibra peale, ehk siis kui laps teeb häält, hakkab sa saatja vibreerima. Lisaks uue funktsioonina on vastuvõtjal “tagasirääkimise funktsioon”. See tähendab seda, et kui sa oled näiteks parasjagu õues või veidi kaugemal ja kuuled vastuvõtjast, et laps ärkas üles, siis sa saad enda vastuvõtjasse rääkida: “kohe tulen, kohe tulen,” ja laps kuuleb seda endapoolsest saatjast.

Mitte et see kanalite süsteem eelmisel mudelil keeruline oleks olnud, aga selle mudeli puhul on asja veel lihtsamaks tehtud – monitorid otsivad ise automaatselt sobivad kanalid ja püsivad nendel. Ka selle mudeli saatjal on olemas öölamp. Disainilt on see mudel uuenduslikum ja saledam, kui nii võib öelda. “Kõrvad-kinni” oleku puhul on ka sellel mudelil visuaalselt näha, kui laps on hakanud teises toas häält tegema.

1251Igatahes kiidan väga neid monitore ja loodan neile pikka iga. Keda hakkas huvitama, siis lisaks e-poele saab neid monitore soetada ka näiteks Ülemiste ja Kvartali keskuse Brittoni poodidest. Praegu on nendel monitoridel ka soodushind, seega jõuab veel jõuluvana kingikotti neid poetada või endale kingituse teha. Kusjuures, Britton on eestimaine lastetarvete kaubamärk – seda suurem rõõm on mul neid monitore kasutada.

2 comments

  1. Raily Ilves says:

    Minul ka need Britton BC-50 beebimonitorid. Olen muidu väga rahul, aga 9 kuulise kasutusaja jooksul täheldanud 2 asja, mis võiks sellel monitoril veel olla. Esiteks võiks näidata aku laetavust. Ei ole ju alati meeles enne kodust lahkumist monitore laadida ja piiksuma hakkab alles siis kui juba täitsa tühi.
    Ja teiseks võiks vanema poolsel monitoril olla mingi klamber või kinnituskoht, et see kuskile kinnitada. Ainult taskusse paneku võimalus.

    • RENATE says:

      Aku näitamine võiks tõesti olla, aga kuna mu eelmistel ka seda polnud, siis pole see minu jaoks nii hull, kuna ta lõpu poole hakkab ikka märku andma kui tühjaks saab 🙂 See klamber on aga õige tähelepanek, ma seda ei jõudnudki eile tähele panna.

Lisa kommentaar