Nopri Talumeierei – 3. advendimäng

Nopriga olen ka varem koostööd teinud (loe SIIT), aga sel korral keskendume rohkem nende juustuvalikule. Etterutavalt ülen, et kellel tekib huvi, siis nende juuste on saada erinevates kaupluses üle-Eesti ning ka Juustukuningate poodides. Juuste hakkasid nad tootma vaid 5 aastat tagasi, aga selle aja jooksul on nad jõudnud juba nii mõndagi põnevat meieni tuua.

Eelmisel korral võtsin endani jõudnud juustude kirjeldused üsna kiirelt kokku, sel korral peatun veidi pikemalt: esimene juust, mida ma nende sortimendist sel korral proovisin oli Nopri Gouda trühvlitega. Seda polnud ma varem söönud, aga huvi oli suur, sest trühvlid on ju teada-tuntud suur luksuskaup, seega tahtsin väga proovida, et kuidas ta nende juustu sees mängima hakkab ja mulle väga meeldis! Kes ei tea, siis trühvel on seen, mille viljakeha areneb maa sees. Ise ma seeni üldse ei armasta, aga kuna trühvel on veidi teistmoodi, siis see läheb kaubaks küll. Kes pole seene sõber, siis ärge laske ennast sõnast “seen” hirmutada 😀 Samuti võib trühvel välja näha veidi ebakaubanduslik, aga maitse on tal imeline! Meeldis ta väga selle juustu sees ja soovitan kõigile, nii nendele kellele muidu seened meeldivad, kuid soovitan ka neil proovida, kellele ei meeldi. Meil rändas see juust suures osas grill-saiade peale.

Teiseks juustuks pakis oli Nopri Eriline, mis valmib lausa 6 kuud! Tegu on siis sellise laagerdunud juustuga. Kellele meeldivad veidi kõvemad juustud, siis see valik on täpselt teile! Mina niisama näiteks väga laagerdunud juuste ei söö, küll aga meeldib mulle väga neid riivida kas pasta peale või siis näiteks orsotto/risoto peale – proovi järele!

Emme, ära söö kõike juustu üksi ära…

Ning viimasena, üllatajana, sain proovida Nopri Kitsejuustu. Vaatasin järele, et ka eelmisel korral kaks aastat tagasi sain seda juustu proovida, aga üldse enam ei mäleta, mis mulje mulle jäi. Küll aga sel korral jäi see degusteerimine väga meelde, sest tabasin end mõttelt, et “ma polegi nii head kitsejuustu varem saanud”. Kitsejuustu suur fänn ma pole, siin-seal olen seda proovinud ikka, aga seda juustu sööks ma teinegi kord! Minu jaoks polnud sellel nii hirmus tugevat kitsepiima maitset, mis mulle muidu ei meeldi, vaid ta mängis väga kenasti ennast välja. Kinkepakis oli kaasas ka päikesemoos ning eriti hea oli see kitsejuust veel niiviisi, et lõikasin juustu kuubikuteks ning siis pistsin moosi sisse.

Nopril on omal valikus veel erinevaid kinkekomplekte, mis väga hästi jõulukinkideks sobivad, nendega saad tutvuda SIIN! Ka minu komplekt pärineb sellelt lehelt ning julgen seda kõigile soovitada küll 🙂 Lisaks külasta Nopri kodulehte, Facebook’i ja Instagram’i ning jälle sama jutt – tänasest läheb minu Instagram’is käima mäng, kus ühel õnnelikul on võimalik võita omale just selline kinkekarp ning minu CD! Seega mine ruttu-ruttu ja kui jääd hiljaks, siis sama mäng läheb käima pühapäeval ka minu Facebook’is 🙂

Edu ja õnne!

Lisa kommentaar